Diz

soru

ugur

25 Nisan 2024 Perşembe

merhaba halısada maç yaparken dizim sag tarafa attı ve kendimi yere attım korktum tabiki ayaga kalktıgımda hiç bişey yoktu ve bi denemek amacıyla 10 dakıka daha oynadım sıkıntı yok gbıydı ama ufak bi batma hissi vardı doktora o akşam doktora gitmedim ertesi sabah kaltıgımda diz çok şişkin ve zor basıyordum doktora gittim film çekti ayagı aç kapat yaptırdı yapabiliyordum soguk çok güzel diyip beni ugurladı ve soguk jel verdi bende kullandım 15 gün snr dizim gayet iyi oldu nerdeyse agrıı falan hiç kalmadı ama ufak bi hareket hareket esnasında bu defa ayagım sola attı sizce bunun açııklamasıı nedir biliyorum bi tedavi olmadan bişey söylenmez belki ama yinede yardımız için çok teşekkür ederim....

şifre

Önceki Cevaplar

cevap

Admin

01 Temmuz 2024 Pazartesi

Uğur, dizindeki bu tür tekrarlayan travmalar, diz bağlarında veya menisküslerde sorunlara yol açabilir. İlk başta bir şey hissetmemiş olman, ardından şişlik ve ağrı yaşaman, dizindeki yapısal bir sorunun göstergesi olabilir. İyileştikten sonra tekrar aynı bölgede sorun yaşaman, diz bağlarının zayıf olabileceğini veya tam olarak iyileşmediğini düşündürebilir. Mutlaka bir ortopedi uzmanına başvurmalısın ve gerekirse MR gibi detaylı görüntüleme yöntemleriyle dizindeki durumu netleştirmelisin.

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Menisküs Kök Yırtığı Belirtileri ve Tedavisi

Menisküs Kök Yırtığı Belirtileri ve Tedavisi

Diz Kemiği Hastalıkları Nelerdir?

Diz Kemiği Hastalıkları Nelerdir?

Sol Diz Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Sol Diz Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Dizde Menisküs Belirtileri ve Tedavisi

Dizde Menisküs Belirtileri ve Tedavisi

Diz Bağı Yırtılması Belirtileri ve Tedavisi